Sürüş Güvenliği

S

ürüş Güvenliği
Şirketinizin kaza olaylarının sektörünüzdeki diğerlerine kıyasla nasıl olduğunu biliyor musunuz? Kazaları önlemek, daha güvenli bir filonun anahtarıdır. Kaza oranınızı azaltmak ve sürücü güvenliği artırmak için çalışırız.

Güvenlik Komitesi: Politika değişikliği-güncellemeler-yorumlama-kararlı aksiyonlar-çatışma yönetimi (tüm yönetim kademesi bu kuralları taahhüt etmelidir!)
Politika oluşturma: Sürüş kayıtları-araç bakım eksikleri-çatışmalar-lisans askıya alma-diğer politika ihlalleri (Sürücüler bu politikaları sadece okumamalı imzalamalıdır!)
Sürücü Eğitimleri: Mevsimsel ipuçları-farkındalık programları-online eğitim-güvenlik kitabı-teorik eğitim-yol eğitimi (Tüm programlar proaktif ve reaktif bileşenlere sahip olmalıdır!)

Bilgiye Göre Karar Verin:

  • Araç seçimi ve araç ekipmanlarının kullanımı (yol şartlarına göre araç kullanımı, iş güvenliği kapsamında uygun araç seçimi, kış lastiği vb.)
  • Düzenli bakım takibi
  • Gerçek kaza eğilimini takip edin ve politikanızı güncelleyin (arkadan çarpma, karşıdan çarpışma, park yerinde kazalar vb. olursa ne yapmalısınız?)
    Sürücü davranışını izlemek için teknolojiden yararlanın (hızlı kullanan sürücüler, ani hareket yapanlar, kemer takmayanlar vb.)